Számunkra ez már nagyon egyszerű, és rutinos feladatot. Először mindenféleképpen a beltéri egységnek a takarításával kezdjük. Egy speciális fertőtlenítővel a beltéri egység hőcserélőjét alaposan bevonjuk. Ez a termék elkezdi fertőtleníteni és tisztítani a hőcserélőt, nem kell sem suvickolni, nem súrolni. Negyed óráig rajta hagyjuk, majd bekapcsoljuk a készüléket, hogy mindenhova eljusson a fertőtlenítő szer.
Ezközben, vagy ezután a porszűrőt elmossuk, a legegyszerűbb, ha a kádban a zuhanyzófejjel végig megyünk rajta, így biztosak lehetünk abban, hogy minden apró porszem eltűnt róla. Fontos kiemelni, hogy mindig meg kell várni, hogy száz százalékosra megkell száradnia a porszűrőnek, csak utána lehet visszarakni.
Ha komolyabb szennyeződésről van szó, például ha évek óta nem volt karbantartva, akkor megeshet, hogy le kell szerelnünk, és apró részleteire szét kell szedni, és úgy kell kitakarítanunk. Ha nincs elég helyünk ehhez, akkor elszállítjuk, és műhelyünkben takarítjuk ki.
A kültéri egységeket magasnyomású sűrített levegővel alaposan kitakarítjuk, mivel itt nem tudunk folyadék alapú szereket használni. A levegővel szinte száz százalékosra megtudjuk szabadítani a szennyeződésektől. Ez azért is fontos a kültéri egységnél, mert a legtöbb szennyeződést ez szedi össze, mivel általában az utcafronton van, forgalmas helyen.